Neden Markaların Akıllı Telefon Uygulamaları Web Sitelerinden Daha Kullanışlıdır?

Uzun zamandır bu konu hakkında bir şeyler yazmak aklımdaydı en son Mothercare mobil satış sitesini görünce hızlıca yazmak istedim.

Çoğu markanın web sitesinde aradığımız şeyi bulmak için çok çaba harcarız. Sitenin altını üstüne getiririz ama bulmamız gereken şeyi kısa sürede bulamayız. Bunun en önemli nedeni de öylesine yapılan web siteleridir. Marka sadece sitem olsun diye site yaptırınca ortaya belki görünüş olarak güzel ama kullanıcı deneyimi açısından felaket bir site çıkar.

Aynı marka bak şu marka iphone uygulaması yaptırmış biz de yaptıralım der, sitenin yanına birde iphone uygulaması gelir.

İşte kritik nokta burasıdır, sitesi geniş olduğu için her şeyi koymak isteyen marka bu sefer ajans tarafından şu soruyla karşı karşıya kalır?

Bu uygulama içerisinde her şeye yer veremeyebiliriz bu açıdan siteniz için en önemli noktalar nelerdir sorusu gelir markaya?

O zaman marka düşünür sitenin en önemli artılarını, sadece kullanıcının kullanmasını istedikleri noktaları belirtirler ve ortaya kullanışlı bir iphone veya akıllı telefon uygulaması çıkar.

En önemli soru neymiş o zaman? Benim sitem ne için var? Ben kullanıcıların en çok neyi kullanmasını istiyorum? En büyük artım ne? İşte bu soruların cevabını lütfen web siteleriniz içinde veriniz sevgili Markalar.

İşte bunu yaptığınızda ortaya çok kullanışlu hedefe yönelik web siteleri çıkacaktır!!!

 

 

About the author

Serbay Arda Ayzit Serbay Arda Ayzit yaklaşık 6 senedir Online Pazarlama sektöründe bulunmakta olup AdWords,SEO,Analytics alanlarında danışmanlık vermektedir. Google

3 thoughts on “Neden Markaların Akıllı Telefon Uygulamaları Web Sitelerinden Daha Kullanışlıdır?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>